Otázky a odpovědi

Alkyton: Otázky a odpovědi, ptejte se

Datum: 17.02.2020

Vložil: zákaznická podpora

Titulek: Re: míchání barev

Dobrý den,
barevné odstíny lze navzájem míchat. Míchané barvy by měly být vždy stejného povrchového vzhledu tj. matné, lesk atd. Nelze míchat barvu určenou pro vysoké teploty ( nátěr kamen ) s obyčejnou barvou. Nevím, co myslíte splynutí barev. Pravděpodobně důkladné promíchání. To lze docílit spirálovou míchací metlou na vrtačku, který koupíte v každém hobbymarketu nebo stavebninách ( míchají se s ním také suché maltové směsi s vodou )

Datum: 26.11.2019

Vložil: Petr Kletenský

Titulek: doba schnutí (a "zapáchání")

Dobrý den,
natřel jsem police v dětském pokoji barvou Alkyton, ani po měsíci nezmizel zápach z vytvrzující se barvy. V pokoji udržuji teplotu 25°C pro rychlejší vytvrzování, ale moc to nefunguje.

Hraje roli například vytvrzení jednotlivých vrstev, tedy například, natíral-li jsem nábytek 4x a čekal mezi jednotlivými nátěry den, mohlo se stát, že jsem tím zpomalil celkové schnutí? Nebo to nehraje roli?
Je pravda, že je to lepší každým dnem, ale takhle dlouho jsem to opravdu nečekal...

Děkuji za odpověď

Datum: 13.12.2019

Vložil: podpora Alkyton

Titulek: Re: doba schnutí (a "zapáchání")

Dobrý den, při tak vysokém počtu vrstev bude úplné vytvrzení trvat delší dobu. Předpokládám, že máte povrch barvy tvrdý. Obecně by měla být místnost, kde je aplikován nátěr Alkyton dobře větrána. Barva má parametry zasychání při 20°C a 50% vlhkosti na prach - 2 hodiny na dotek - 4 hodiny přetíratelný - 16 hodin plně vytvrzen - 7 dnů. Ředění může ovlivnit doby zasychání. Nevím, kde jste udělal chybu. Musíte to vydržet.

Datum: 26.10.2019

Vložil: Petr

Titulek: Leštění Alkytonu

Dobrý den
Použil jsem alkyton černá lesklá na stříkání auta (neptejte se proč) a chci se zeptat, jestli barva vytvrdne natolik, aby ji šlo rozleštit do silného lesku? Zatím po týdnu v 5-10 stupních lze do barvy stále udělat nehtem rýhu.
Za odpověď moc děkuju

Datum: 02.11.2019

Vložil: zákaznická podpora Alkyton

Titulek: Re: Leštění Alkytonu

Barva vytvrdne při 20C min 24hodin. Při 25C min 12hod. Při 30C min 6hod. To vše při relativní vlhkosti 50%. Ve Vašem případě bude doba tvrdnutí, při těchto teplotách cca 10dnů. Ale velice záleží na vzdušné vlhkosti. Jestliže máte tak nízké teploty, s mlhou ( 100% vlhkost vzduchu ), tak se doba vytvrdnutí nátěru nedá určit. Rozhodně jste nezvolil nejlepší podmínky na aplikaci barvy. Příčinou může být také aplikace v příliš silné vrstvě, doporučená tloušťka vrstvy je 30 – 35 mikrom. Pro silnější vrstvu nutno opakovat nátěr, ne natírat jednou silným nátěrem. Uvedené doby tvrdnutí jsou pro 30-35 mikr.

Datum: 17.10.2019

Vložil: Lukas

Titulek: Alkyton a bezbarvy lak

Dobry den, je mozne alkyton rust oleum pretrit bezbarvym lakem? Popripade jakym, resp.na jake bazi? Dekuji

Datum: 20.10.2019

Vložil: zákaznická podpora Alkyton

Titulek: Re: Alkyton a bezbarvy lak

Lze přetřít syntetickým lakem.

Datum: 30.10.2019

Vložil: Lukáš

Titulek: Re: Re: Alkyton a bezbarvy lak

Mohu pouzit epoxidovy dvouslozkovy lak?

Datum: 10.11.2019

Vložil: zákaznická podpora Alkyton

Titulek: Re: Re: Re: Alkyton a bezbarvy lak

Můžete.

Datum: 01.04.2020

Vložil: Jan

Titulek: Re: Re: Alkyton a bezbarvy lak

Dobry den, je prosim mozno i prestrikat 2K bezbarvým lakem na metalizu? Napriklad body 495 (acryl)
Dekuji za pomoc

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek