Otázky a odpovědi

Alkyton: Otázky a odpovědi, ptejte se

Datum: 05.10.2019

Vložil: Luděk

Titulek: Alkyton

Dob.več. Existuje Alkyton v odstínu Palisandr.Děkuji za odpověď.L.K.

Datum: 20.10.2019

Vložil: zákaznická podpora Alkyton

Titulek: Re: Alkyton

Ne.

Datum: 27.09.2019

Vložil: Dvořák

Titulek: životnost nátěru

Dobrý den,

jaká ježivotnost nátěru na mechanicky očištěné zkorodované ocel konstrukci ve venkovním prostředí (2 vrstvy nátěru)? Je nezbytné korozi otryskat nebo stačí mechanické očištění? Dokážete zaručit delší životnost oproti levnějším dodavatelům barev na stejné bázi?

Datum: 20.10.2019

Vložil: zákaznická podpora Alkyton

Titulek: Re: životnost nátěru

Při dodržení technologického postupu by měla být životnost min 5 let. Technolog.postupem se myslí mechanické očištění koroze, odmaštění, nátěr. Korozi stačí mechanicky očistit tak, aby byl podklad bez odlupujících se částí.

Datum: 25.09.2019

Vložil: Ilona

Titulek: Alkyton Rust oleum - šedá kladívková

Dobrý den, mám 4 dotazy ke kladívkové šedé:
1) vybírala jsem barvy víčka, předpokládala jsem, že výsledek bude stejný - nanesená barva je však mnohem lesklejší než víčko plechovky, které je matné - jde o omyl ve víčku? Vyrábíte tuto barvu i v matné variantě? (Mimochodem při nákupu jsem v objevila 3 plechovky se shodným názvem barvy, u každé však vypadalo víčko, na to, že se jednalo o stejný odstín - výrazně jinak)
2) na plechovce je uvedeno nanášejte ve 2 vrstvách, na vašich stránkách píšete, že na staré nátěry postačí jedna vrstva?
3) lze použít na natření betonové zídky? Pokud ano, jak doporučíte připravit povrch? Naředit? ...
4) na větší ploše - plech u vrat - nanášela jsem štětcem - není vidět kladívkový efekt - čím to?
Jinak chci říci, že se mi s barvou pracovalo velmi dobře, krásně se slévala i roztírala, jen jsem spotřebovala více, než uvádíte na plechovce.
Děkuji za všechny odpovědi!

Datum: 25.09.2019

Vložil: zákaznická podpora Alkyton

Titulek: Re: Alkyton Rust oleum - šedá kladívková

1) odstín barvy vybírejte dle vzorníku ( tablo ), který musí být v prodejně barev. Na vzorníku máte číslo odstínu barvy, které je uvedeno na plechovce barvy.
2) 2 vrstvy barvy natřete pokud je předmět dosud bez barvy. Jinak dostačuje 1 vrstva. Alkyton je totiž zároveň základní a vrchní barva. Proto se používají 2 nátěry u předmětů, které dosud nemají proveden nátěr.
3) Alkytonem lze také natřít beton, ale byl primárně vyvinut na zkorodovaný kov. Proto na dřevo nebo beton s ohledem na delší životnost, použijte barvy určené primárně na tyto povrchy.
4) V případě aplikace při nízkých teplotách (ztuhlá barva) , nebo naopak při vyšších teplotách (odpařování rozpouštědel) je dobré barvu mírně naředit. Maximální ředění je do 10% ředidla S6005. POZOR! Ředění má vliv na tloušťku dosažené vrstvy. V případ ředění počítejte raději se 3 nátěry pro vysokou antikorozní odolnost.

- U Kladívkové barvy má ředění vliv na velikost kladívkového efektu a výsledný lesk. Čím více ředidla, tím se vytváří větší oka kladívkového efektu,tím je menší výsledná tloušťka nátěru a snižuje se jeho lesk.

Datum: 30.09.2019

Vložil: Ilona

Titulek: Re: Re: Alkyton Rust oleum - šedá kladívková

Děkuji za odpovědi 1-3
ad 4) barvu jsem nijak neředila, přesto není patrný kladívkový efekt. Je třeba nějak speciálně nanášet aby bylo patrno? V návodu není uvedeno. Děkuji

Datum: 20.09.2019

Vložil: Vlastimil Hác

Titulek: Vlastimil

Lze jako obnovovací nátěr mírně šikmé střechy z pozinkovaného plechu (po omytí, obroušení a oplachu) použít Alkyton jako první vrstvu a na to jako další vrstvu barvu Aluna (s hliníkem)?
Děkuji za odpověď.

Datum: 25.09.2019

Vložil: zákaznická podpora Alkyton

Titulek: Re: Vlastimil

Pokud se jedná o obnovovací nátěr, lze použít Alkyton přímo na stávající nátěr. Pokud je nový pozink.plech,. nutno nejprve natřít Galvinolem.

Datum: 19.09.2019

Vložil: Oldřiška Kadlecová

Titulek: žáruvzdorná barva ALKYTON

Mám použít na pozinkovaná komínová dvířka GALVINOL jako základ? nebo mám přímo natřít ALKYTONEM ŽÁRUVZDORNÝM ? Děkuji za odpověď. Kadlecová

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek