Otázky a odpovědi

Alkyton: Otázky a odpovědi, ptejte se

Datum: 05.11.2014

Vložil: Karel

Titulek: Kladívková barva

Dobrý den, jakou trysku doporučujete u nanášení kladívkové barvy Altykon stříkáním? Dík za odpověď.

Datum: 13.01.2019

Vložil: zákaznicka podpora Alkyton

Titulek: Re: Kladívková barva

Průměr 1,4mm.

Datum: 03.11.2014

Vložil: Milan

Titulek: nátěr podvozkove části karoserie

Dobry den, zajimalo by ne jestli bude držet tato barva i na ochranem nastriku spodni casti karoserie?
Děkuji za odpověď

Datum: 04.11.2014

Vložil: Radek

Titulek: Re: nátěr podvozkove části karoserie

Zdravím, z vašeho dotazu není zcela jasné, co je myšleno ochranným nástřikem spodní části karoserie a zda přímo na něj, nebo je již nějakou barvou ošetřen. Nicméně tento nástřik se dělá jak v přelakovatelném (na bázi plastů) nebo nepřelakovatelném (na bázi bitumenů) provedení. Takže na přelakovatelném Alkyton držet bude, na bitumenu ne. ;o)

Datum: 05.11.2014

Vložil: Milan

Titulek: Re: Re: nátěr podvozkove části karoserie

Děkuji za odpověď. Pro opravy ochraneho nastriku podvozku pouziji Body 950 a ten je prelakovatelny, v originále na voze BMW r.v. 97 bylo asi něco podobneho. Nicméně Vaše odpověď byla dostačující. Díky

Datum: 27.10.2014

Vložil: Jan Svoboda

Titulek: Alkyton

Dobrý den,
mohli by jste mi napsat na vás nějaký oficiální kontakt? Rád bych s vámi něco projednal.
Děkuji s pozdravem Svoboda
um.kovar@gmail.com

Datum: 19.10.2014

Vložil: Martin

Titulek: Nátěr nového ocelového plechu

Dobrý den,potřebuji natřít vrata,plech je nový bez koroze,zajímá mě jestli mohu použít přímo na plech Alkyton nebo mám natřít první vrstvu Primer + a až pak natřít Alkytonem.
Díky za odpověď

Datum: 20.10.2014

Vložil: Radek

Titulek: Re: Nátěr nového ocelového plechu

Zdravím, prosím nejprve ověřit zda nemá plech na sobě zaválcované okuje (černomodrá tvrdá hladká vrstva na povrchu). Pokud by to byl Váš případ, musely by se tyto obrousit nebo nechat oreznout.
V případě nového plechu bez okují, je možné použít buď Primer, nebo do 15% ředidlem S6005 naředěný Alkyton. Obojí z důvodu lepšího vetření (řidší) barvy do podkladu a jejího ukotvení. Další vrstvy pak již válečkem nebo štětcem s minimálním ředěním, (bude-li potřeba). Pro zvýšení životnosti pak doporučuji provést vždy před celkovým nátěrem ještě pásové nátěry problémových míst (hrany, svary, přeplátování, orezlá místa a podobně).

Datum: 20.10.2014

Vložil: Martin

Titulek: Re: Re: Nátěr nového ocelového plechu

Díky za radu,ještě se zeptám,pro aplikaci barvy chci použít stříkací pistoli airless,je to vhodný způsob nanášení? jak je to s ředěním pro lakování,kolik % ředidla? Když se Alkyton vice naředí,ztrácí své vlastnosti nebo jen je potřeba ho aplikovat ve více vrstvách?

Datum: 20.10.2014

Vložil: Radek

Titulek: Re: Re: Re: Nátěr nového ocelového plechu

Alkyton lze aplikovat všemi způsoby stříkání, včetně bezvzduchového (airless). Ředí se vždy co nejméně tak,aby Alkyton stříkací zařízení ,,utáhlo". Při větším naředění, je možný úbytek lesku ( a větší tendence ke stékání) a samozřejmě je nutné stříkat více vrstev pro dosažení požadované tloušťky. V případě airless doporučuji průběžnou kontrolu tloušťky nástřiku. Pokud přeženete sílu jedné vrstvy cca 150 mí mokrého filmu, hrozí extrémní prodloužení zasychání a případně i zvrásnění nátěru.

<< 21 | 22 | 23 | 24 | 25 >>

Přidat nový příspěvek