Vzorník - Alkyton

Alkyton se vyrábí v lesklých odstínech dle vzorkovnice RAL (vybrány pouze některé odstíny), některé odstíny se vyrábějí také v pololesklém či matném provedení. Dále se Alkyton nabízí ve variantách kladívková barva, která simuluje vzhledem tepaný odstín.

Alkyton - hladké odstíny

Alkyton - kladívkové odstíny

Ostatní odstíny Alkytonu

Alkyton se ještě vyrábí v provedení kovářské barvy - černá a zelená.

Diskusní téma: Vzorník - Alkyton

Datum: 20.10.2014

Vložil: Radek

Titulek: Re: Antracit

Zdravím, není to zcela Antracit, ale provedení Kovářská barva číslo 7319-(obsah 250ml, 750ml, nebo 2,5lt)

Datum: 23.09.2014

Vložil: Petr

Titulek: Tahokov

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda máte někdo zkušenost s aplikací Alkytonu stříkáním? V bráně a v zábradlí mám segmenty z tahokovu, které válečkem nejdou (záhyby zůstávají bez barvy) a štětcem jsem to vzdal, děsná piplačka. Tak mě napadlo to nastříkat, ale zase se bojím, že bude strašně moc odpadu z toho, co projde skrz. Neporadíte? Případně jaké zařízení na stříkání použít? Půjde od barvy vyčistit a použít příště znova?

Datum: 09.10.2014

Vložil: Pavol

Titulek: Re: Tahokov

Pri striekaní treba dávať pozor na to aby nebol vysoký tlak vzduchu a správne dávkovanie farby, podľa toho sa tvoria vzory.
Umývanie je bez problémov.

Datum: 09.07.2016

Vložil: Medved Ondráš

Titulek: Re: Tahokov

Doporučuji žárový zinek a venkovní povrchovou úpravu komaxitem venkovním. Jinak i Alkyon kolega stříkal kola u veteránu perfektní výsledek po prvním nástřiku. Ale ten tahokov to je oříšek, chápu obzvlášť když je tím vyplněný např plot...

Datum: 23.09.2014

Vložil: Petr

Titulek: Odolnost

Dobrý den. Vloni jsem Alkytonem natřel ocelovou bránu, branku a okolní plotové sloupky. Pod to jsem aplikoval i základovku Primer+. Říkal jsem si když už, tak už. Bral jsem to tak, že když si dám záležet, že budu mít na několik let pokoj. Ale dlouhodobá zkušenost nic moc. Jakékoliv ťuknutí nebo šrábnutí je hned vidět, barva se lehce sedře. Stačí neopatrná manipulace klíči při odemykání nebo děcko drcne odrážedlem a je to.
Dle jiných příspěvků to vypadá na vlastnost barvy? Nebo to může být tou základovkou, kterou jsem dal pod? Skoro to vypadá, že základovka drží dobře, ale barvu bych skoro odloupnul nehtem. Natřeno válečkem, dvakrát.

Datum: 16.09.2014

Vložil: sylvie horká

Titulek: antická měď

prosím info, jaké číslo je odstín antická měď?
děkuji

Datum: 25.04.2014

Vložil: Alča

Titulek: stříbrná metalíza

Dobrý den,
nemáte odstín stříbrná , potřebuji na auto, děkuji.

Datum: 11.09.2014

Vložil: Lucie

Titulek: Re: stříbrná metalíza

Metalické odstíny - 9006 - hliníková, 9007 - tmavý hliník.

Datum: 25.12.2013

Vložil: Milan

Titulek: Natření traktoru

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat, zda je barva vhodná pro natření historického traktoru?
A jestli lze na ní dát jako konečnou ochranu nějaký lak.
děkuji

Datum: 26.12.2013

Vložil: Michal

Titulek: Re: Natření traktoru

Dobrý den, touto barvou jsem si nastříkal před dvěma lety pionýra..... Barva není odolná proti poškrábání jako například akrylát. I po dvou letech lze na laku udělat nehtem rýhu... Aniteb lesk mc dlouho nevydrží. Já osobně jako vrchní pohledový lak nedoporučuji. Jiná věc je třeba v podběhu auta... tam se velice osvědčila, jelikož je pružná...

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek