Vzorník - Alkyton

Alkyton se vyrábí v lesklých odstínech dle vzorkovnice RAL (vybrány pouze některé odstíny), některé odstíny se vyrábějí také v pololesklém či matném provedení. Dále se Alkyton nabízí ve variantách kladívková barva, která simuluje vzhledem tepaný odstín.

Alkyton - hladké odstíny

Alkyton - kladívkové odstíny

Ostatní odstíny Alkytonu

Alkyton se ještě vyrábí v provedení kovářské barvy - černá a zelená.

Diskusní téma: Vzorník - Alkyton

Datum: 05.06.2013

Vložil: václav

Titulek: střecha

Dobrý den ,
rád bych si zrenovoval střechu pozink-neprošel oxidací a přístavek plech ,je vhodná vaše barva a vydrží alespoň 10 let.Při správném očištění atd?
díky Václav

Datum: 03.08.2013

Vložil:

Titulek: Re: střecha

10 let vydrží dvoukomponentní barvy - polyuretan nebo epoxid, zvlášť na pozinku, u této barvy bych odhadoval životnost nátěru na 5 let.

Datum: 09.09.2013

Vložil: Radek

Titulek: Re: střecha

Zdravím, záleží na postupu, počtu vrstev a aktuálním ,,přednátěrovém" stavu. Dále samozřejmě také v jakém prostředí se nátěr nachází (vesnice, město, blízkost továrny...)
Pokud pojem ,,neprošel oxidací" zanamená že se jedná o nový pozink, je nutné použít jako základ Galvinol. Pokud je přístavek plechový (tady není upřesněno v jaké je aktuálně kondici z pohledu koroze a případného nátěru) záleží na jeho stavu. Obecně Galvinol a dva nátěry na pozinku vydrží 10 let. Pokud je přístřešek bez koroze a má starý dobře držící nátěr, tudíž bez koroze,tady by také postačovaly dvě vrstvy (celkem100 a více mikronů) k požadované životnosti. Musíte ale počítat se strátou lesku (cca po 3 a více letech).

Datum: 04.03.2013

Vložil: Ondra

Titulek: Přilnavost alkytonu na železu

Nastříkal jsem loni obyčejným Alkytonem v silné vrstvě železná vrata garáže, která byla předtím pečlivě očištěná na kov drátěnými kartáči na vrtačku a flexu, potom jsem podklad umyl ředidlem na alkyton a aplikoval nátěr stříkací pistolí na vodorovně položené ploše. Po zaschnutí jsem dveře nasadil zpět a i přes značnou pečlivost mi na dveřích teď z jara místy začíná prolézat rez. Jsem z toho dost překvapen a ptám se, kde jsem udělal chybu, protože alkyton má být přece samozákladový a má vydržet až 10 let, tak proč ta rez a místní odlupování barvy? Jak to mám zpravit, aby to nebylo flekaté a už to potom drželo?

Datum: 07.03.2013

Vložil: Martin

Titulek: Re: Přilnavost alkytonu na železu

Ahoj, no myslím že záleží i kolik bylo použito vyrstev, jak rychle za sebou byli nanášeny a jak byli silné. Osobně si myslím že stačí vrstvy dvě. S Alkytonem jsem neměl nikdy problém.

Datum: 06.06.2013

Vložil: Dacooos

Titulek: Re: Přilnavost alkytonu na železu

Myslím si, že bude problém s odmaštěním povrchu. Ředidlo je samo o sobě mastné, i když je určeno na ředění této barvy.
Pro odmaštění je vhodnější použít technický benzín ve větší dávce na hadře a potom ještě setřít suchou. Ale pozor na uvolnění jemných chloupků z textilu.
Osobně jsem takto aplikoval staré vrata od garáže a není problém. Alkyton je super a používám ho skoro na vše.

Datum: 31.10.2013

Vložil: Král

Titulek: Re: Re: Přilnavost alkytonu na železu

Technický benzín je taky mastný na dokonalé odmaštění.Já používám Antisil.

Datum: 02.02.2013

Vložil: venca

Titulek: přelakování

dobrý den,chci se zeptat,zda už někdo zkoušel přestříkat bezbarvým lakem černou matnou,popř. co to s tou černou matnou udělá,dekuji za odpověd

Datum: 11.03.2013

Vložil: Jox

Titulek: Re: přelakování

Mám podobný dotaz,
jen mám kovářskou černou.
Nalakoval jsem s ní kapotáž motorky a jako ochranu před usazováním nečistot v hrubé struktuře barvy bych chtěl použít vrchní lak. Nejlépe 2 složkový akrylátový.
Má někdo (výrobce) zkušenost s lakem na této hrubé barvě?

Díky za odpověď.
https://imagelink.cz/images/48289310200122213753.jpg
https://imagelink.cz/images/48379610200122213513.jpg

Datum: 31.10.2013

Vložil: Král

Titulek: Re: Re: přelakování

Na syntetiku můžeš dát zase jenom syntetiku,žádný akrylát,ten ti to rozleptá.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Přidat nový příspěvek